С гол на германския национал Никлас Фюлкруг в петата минута на добавено време на мача Вердер (Бремен) измъкна 2:2 при гостуването си на Майнц 05 в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата.

Головете в мача паднаха в самия край.

Людовик Айорк в 85-ата минута даде преднина на Майнц. Две минути по-късно Вредер изравни с гол на датчанина Йенс Стаге.

В третата минута на добавеното време Нелсон Вайпер отново даде преднина на Майнц, преди Фюлкруг да оформи крайното 2:2.

Попадение за Майнц в 52-ата минута на Антон Стах бе отменено след намеса на системата ВАР.

Националът Илия Груев-младши бе резерва за Вердер, като се появи на терена в 63-ата минута на мястото на Кристиан Грос. В 81-ата минута българинът получи и жълт картон.

След осмото си равенство за сезона Майнц е на осмото място в класирането. Вердер регистрира пето равенство, като е на 11-о място.