Шампионките при жените Марица (Пловдив) спечелиха с 3:0 (25:13, 25:17, 25:15) гейма срещу ЦСКА (София) в първи мач от финалната серия в женското първенство.

"Маричанки" бяха по-добрият отбор и в трите гейма като нито веднъж на допуснаха гостенките да излезнат напред в резултата. Срещата се игра при свободен

в залата на Пловдивския университет.

Във финалния плейоф се играе до 2 победи в 3 мача. Реваншът е на 9-и април (неделя) от 16:00 часа в зала “Васил Симов" в София.

Евентуален трети мач е планиран за 12 април (сряда), от 18:00 часа в залата на Пловдивския университет и също ще бъде с вход свободен, ако се стигне до тази среща.

Марица отстрани Марица 2022 (Пловдив) и Славия (София), за да стигне до борбата за трофея, а ЦСКА се справи в плейофите с Хектор (София) и Казанлък Волей (Казанлък) достигна до втори пореден финал.