Отборът на Аякс се класира за финала в турнира за Купата на Нидерландия. Столичани спечелиха гостуването си на Фейенорд с 2:1. Двубоят ще се запомни с грозен инцидент, който спря срещата за близо 20 минути. Дейви Класен бе уцелен с предмет в главата от феновете на домакините и главата му бе сцепена, което наложи намесата на медиците.

Аякс откри резултата в 14' с гол на Душан Тадич, а възпитаниците на Арне Слот изравниха в самия край на първата част след гол на Сантяго Хименес.

Дейви Класен отново даде аванс на гостите в 51', а в 63' стана и инцидентът с метнатия предмет от трибуните.

Възпитаниците на Джони Хейтинга приключиха мача с човек по-малко, тъй като Кенет Тейлър получи втори жълт картон дълбоко в добавеното време.

Аякс ще играе финал срещу ПСВ Айндховен на 30-и април.