Тимът на Щутгарт се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия след успех с 1:0 като гост над Нюрнберг.

Срещата се игра на "Макс-Морлок Щадион" и започна с 30-минутно закъснение заради задръстване по пътя към стадиона, което забави идването на феновете на двата клуба. 50-хилядното съоръжение беше разпродадено, заради което беше направен и този жест към привържениците.

Попадението отбеляза 20-годишният французин Енцо Мийо в 83-ата минута след асистенция на японеца Хироки Ито.

Щутгарт беше по-активният отбор в срещата като владееше топката 61% процента от времето.

Тимът на Себастиан Хьонес отправи 17 удара към вратата на домакините от Нюрнберг, от които 9 в очертанията на вратата, докато противника имаше само един точен удар в целия мач.