ЦСКА 1948 е последният полуфиналист в турнира Sesame Купа на България. Столичани победиха като гост тима на Арда (Кърджали) с 1:0 след продължения, за да стигнат до "Топ 4" в турнира.

Редовните 90 минути не излъчиха победител и срещата завърши 0:0. Двубоят вървеше към дузпи, но в 117-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа след сигнал от ВАР, която Педриньо реализира и така донесе ценния успех на тима на Тодор Янчев.

В началото на второто полувреме съдията Валентин Железов отсъди друга дузпа в полза на домакините. При едно центриране Умар Сако игра с глава, а топката се отби в ръката на Сидклей. След преглед от ВАР обаче реферът отмени отсъждането си.

Останалите отбори, които се класираха за полуфиналите са Лудогорец, Локомотив (София) и Черно море във финалната четворка на надпреварата.