Балкан (Ботевград) победи с 92:88 (13:16, 18:28, 28:20, 33:24) точки Черноморец (Бургас) като домакин в среща от 28-ия кръг на Националната баскетболна лига на България при мъжете, с което прекъсна серията на гостите от 10 поредни победи в НБЛ.

Пред 500 зрители в "Арена Ботевград" настоящите шампиони не започнаха добре и след първата четвърт губеха с 13:16 точки. На полувремето бургазлии увеличиха още повече разликата - 31:44 точки.

В следващите две обаче домакините обърнаха развоя в своя полза и постигнаха крайния успех.

Най-резултатен в срещата, а и за Балкан стана чилиецът Мануел Суарес, отбелязал 23 точки и 8 борби. Димитър Димитров добави още 18.

За гостите от Черноморец с най-много завършиха Георги Боянов (22) и Джродан Тъкър (19).

С успеха Балкан изместиха Черноморец от втората позиция във временното класиране като вече имат 43 точки от 18 победи и 7 загуби. Бургазлии са с 42 точки огт 16 успеха и 10 поражения.