Брайтън спечели с 2:0 като гост на Борнемут в отложен мач от седмия кръг на Премиър лийг.

Нападателят Евън Фъргюсън откри за "чайките" в 28-та минута след асистенция на японеца Каору Митома, а Хулио Енсисо удвои в първата минута от продължението на второто полувреме.

Брайтън събра 46 точки и е шести, на 4 от четвъртия Тотнъм, който е с два двубоя повече.

"Черешките" са 18-и с 27 точки.

Лестър загуби от Астън Вила в друга отложена среща от седмия кръг на "Кинг Пауър Стейдиъм". Оли Уоткинс откри в 24-та минута за гостите чрез асистенция на Буендия, но Харви Барнс възстанови паритета още в 35-та минута. Дюсбъри-Хол остави домакините с човек по-малко в 70-та минута след два жълти картона за 6 минути. Това позволи на Бертранд Траоре да вкара в 87-та минута.

Лестър остава предпоследен с 25 точки, а Вила е седми с 44.

Лийдс излезе от зоната на изпадащите, след като осъществи обрат до 2:1 срещу Нотингам Форест на своя "Елънд Роуд".

Орел Мангала изведе гостите в 12-та минута след пас на Еманюъл Денис. Още до почивката йоркшърци вкараха две попадения. Джак Харисън изравни в 20-та минута, а Луис Синистера оформи крайния резултат в първата минута на добавеното време.

Отборът на Хави Грасия вече е 13-и с 29 точки, а Форест е 17-и с 27.