Тотнъм завърши 1:1 с тима на Евъртън като гост в първи мач след уволнението на Антонио Конте. Срещата беше от 29-ия кръг на Висшата лига.

Голмайсторът на "шпорите“ - Хари Кейн беше точен от дузпа в 68-ата минута. 10-минути преди това гостите останаха с човек по-малко след като Абдулай Дукуре удари Кейн в лицето и получи директен червен картон.

Все пак гостите стигнаха до точка в мача след гол на Майкъл Кийн в края на редовното време. Малко преди него Лукас Моура от "карамелите“ също напусна терена след едва 6 минути игра, заради остро влизане в краката на Кийн.

С равенството Тотнъм съубраха 50 точки, с колкото са и третият Нюкасъл, и петият – Манчестър Юнайтед, но двата опонента на "шпорите“ в битка за "Топ 4“ са и с по 2 мача по-малко. Евъртън са 15-и с 27 точки.