АЕК Ларнака и АПОЕЛ завършиха наравно 2:2 в дербито от 29-я кръг на кипърското първенство. Георги Костадинов, който се възстановява от контузия, не игра за гранда от Никозия. Съотборниците му допуснаха изравняване в последните минути, но остават начело в класирането с преднина от две точки пред Арис Лимасол и 4 пред АЕК.

Домакините откриха резултата в 10-та минута с гол на унгарския нападател Адам Гюрчо, но в ответната атака Гиорги Квилитая изравни. Грузинският национал се разписа още веднъж в 37-та минута след удар с глава. През второто полувреме АЕК хвърли повече сили в предни позиции и успя да стигне до точката малко преди края на редовното време с попадение на ветерана Иван Тричковски.

За АПОЕЛ това е трето поредно равенство от началото на плейофите. Отборът на Владан Милойевич има 62 точки, вторият Арис е с 60, а АЕК остана трети с 58. Аполон Лимасол на Илиан Илиев е 5-и с 50 точки.

В следващия кръг АПОЕЛ ще посрещне действащия първенец Аполон.