Отборът на Монако спечели домакинството си на Страсбург с 4:3 в мач от 29-и кръг на френската Лига 1.

"Монегаските" откриха резултата в 19' чрез Вандерсон, но 13 минути по-късно гостите изравниха с гола на Лебо Мотиба. Възпитаниците на Фредерик Антонети дори направиха пълен обрат в 36', но голът на Хабиб Диало бе отменен след намесата на ВАР.

Страсбург все пак поведе в края на първата част, когато защитникът Гийермо Марипан си вкара автогол.

20 минути след началото на второто полувреме Монако вече водеше с 4:2 с голове на Елиес Бен Сегир в 54', резервата Едан Диоп в 58' и Юсуф Фофана в 65'.

Фофана остави съотборниците си с човек по-малко няколко минути по-ксъно заради втори жълт картон, а крайният резултат бе оформен в добавеното време, когато Хабиб Диало се разписа за 4:3.

Играчите на Филип Клемон заемат 4-то място във временното класиране с 57 точки, докато Страсбург е на 16-а позиция с 26 точки, толкова колкото има и Оксер, който се намира в зоната на изпадащите.