Отборът на Рома се върна на пътя на победите в италианската Серия "А", след като загуби в последните си два мача. Възпитаниците на Жозе Моуриньо спечелиха домакинството си на Сампдория с 3:0 в мач от 28-ми кръг на Калчото.

Първото полувреме не предложи голове, а началото на втората част започна по-възможно най-лошия начин за гостите, които останаха с човек по-малко в 52' след втори жълт картон на Хейсон Мурийо.

Численото предимство увеличи още повече агресията в атаките на "джалоросите" и логичното се случи пет минути по-късно, когато Джини Вайналдум откри. В самия край на мача Пауло Дибала вкара втория гол в двубоя от дузпа, а крайният резултат оформи Стефан Ел Шаарауи в добавеното време.

Рома се намира на 4-то място във временното класиране с 50 точки, докато играчите на Дейан Станкович остават на предпоследната 19-а позиция с 15 точки.