Отборът на Лил спечели втора поредна победа във френското първенство, след като надви гостуващия тим на Лориан с 3:1 в мач от 29-и кръг на Лига 1.

Сещата започна чудесно за "мастифите", които откриха резултата още в 13' с гол на Реми Кабела след асистенция на Анхел Гомеш.

Възпитаниците на Режис Льо Бри изравниха в 77' с попадение на Ибрахима Коне, който се появи в игра малко преди това. Само две минути след това гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Лорен Абержел.

Играчите на Пауло Фонсека се впуснаха в масирани атаки, които дадооха резултат в заключителните минути на двубоя. Резервата Едон Жегрова вкара в 89' и в даденото от съдията продължение, за да оформи крайното 3:1.

Лил заема 5-о място във временното подреждане с 52 точки, докато Лориан е на 8-ма позиция с 44 точки.