Отборът на Барселона направи нова крачка към спечелването на титлата в Ла Лига. В късния съботен мач от 27-ия кръг на испанския шампионат "каталунците" постигнаха очаквана победа като гости на последния в подреждането Елче с 4:0.

Два гола за успеха на тима на Шави реализира полският нападател Роберт Левандовски, който не се беше разписвал от повече от месец. За последно полякът вкара на Манчестър Юнайтед при загубата на Барселона от "червените дяволи" в Лига Европа на 22 февруари. В двубоя срещу Елче Левандовски добави на сметката си и една асистенция, която даде на Феран Торес за четвъртия гол. Испанецът асистира на Ансу Фати за второто попадение на "каталунците" в двубоя.

С четвъртата си поредна победа в Ла Лига Барселона увеличи аванса си на 12 точки пред втория Реал Мадрид, който е с мач по-малко.

Елче остава на дъното на класирането, на 14 точки от спасението и шансовете на тима да остане в елита и през следващия сезон са все по-малки.