Шампионът на Германия победи категорично Борусия Дортмунд в дербито от 26-ия кръг на Бундеслигата. За "баварците" това беше девети успех в последните 10 издания на "Дер Класикер" във всички турнири.

Томас Тухел, който замени Юлиан Нагелсман преди дни, започна с победа начело на Байерн Мюнхен, а първият му мач беше срещу един от бившите му отбори. "Баварците" поведоха с 3:0 още до средата на първото полувреме след автогол на Грегор Кобел и две попадения на Томас Мюлер.

В началните минути на второто полувреме Кингсли Коман увеличи още преднината на тима си, а в последните 20 минути на срешата Емре Джан и Мален оформиха крайното 4:2.

Благодарение на успеха Томас Тухел и футболистите му изпревариха във временното класиране на Бундеслигата именно Борусия Дортмунд. "Баварците" имат 2 точки преднина в борбата си за 11-та поредна титла.