РБ Лайпциг загуби тежко у дома с 0:3 от Майнц 05 в 26-я кръг на германската Бундеслига.

Нападателят Маркус Ингвартсен откри в деветата минута, както и завърши първата част. Колегата му в предни позиции Людовик Айорк удвои в 57-та минута, а полузащитникът Доминик Кьор оформи крайния резултат в 67-та минута.

Домакините остават пети с 45 точки, а гостите са вече осми с 40.

В същото време се изиграха още 4 двубоя по немските стадиони.Унион Берлин постигна класически успех над Щутгарт с 3:0. Голмайстори бяха Шералдо Бекер, Кевин Беренс и автогол на Генки Харагуши.Столичани са трети с 51 точки, а "швабите" са последни с 20.

Байер Леверкузен взе гостуването си на Шалке 04 с 3:0. Точни през втората част бяха Жереми Фримпонг, Флориан Вирц и Сардар Азмун."Аспирините" са седми с 40 точки, а "кралскосините" - предпоследни с 21.

Фрайбург и Херта Берлин не се победиха, завършвайки 1:1. Винченцо Грифо изведе домакините в 52-та минута, а възстанови паритета чрез Джесик Нганкам в 77-та минута.Столичани са 16-и с 22 точки, а Фрайбург е четвърти с 47.

Деветият Волфсбург и 12-ят Аугсбург направиха 2:2 в най-резултатната среща днес. Максимилиан Арнолд си вкара автогол. Впоследствие той пропусна дузпа, а Мергим Бериша направи 0:2 за гостите в 32-та минута. "Вълците" осъществиха късен натиск в края на второто полувреме, който резултира в попадения от Лука Валдшмид в 83-та минута и Феликс Нмека в шестата минута на добавеното време.Волфсбург е с 39 точки, а Аугсбург има 29.