Отборът на Аталанта успя да спечели гостуването си на последния Кремонезе с 3:1 в първия мач от съботния ден в италианската Серия А. Гостите поведоха в резултата в края на първото полувреме с единствения си точен удар, който дойде от нидерландеца Мартен де Роон.

Само 10 минути след подновяването на играта домакините от Кремонезе успяха да изравнят резултата, след точно изпълнена дузпа от Даниел Чофани. Жереми Бога донесе ценните три точки на Аталанта, след като се разписа малко по-малко от 20 минути преди края на редовното време. Влезлият като резерва Адемола Лукман вкара 13-тия си гол от началото на сезона и оформи крайния резултат в добавеното време на срещата.

Домакините не успяха да изравнят и регистрираха 18-та загуба за сезона и са все по-близо до това и математически да нямат шанс за спасение, защото се намират вече на 11 точки от спасението и то при положение, че Специя е с мач по-малко.

За Аталанта победата беше важна и благодарение на нея тимът временно изпревари Рома с една точка и попадна в "Топ 5".