Защитаващият титлата си Бяла спечели като домакин срещу Етър 64 с 32:30 (16:13) в третия кръг от женското хандбално първенство.

Победата утвърди шампионките на върха в класирането с 9 точки, 3 повече от търновчанки, които са втори.

В друг двубой от кръга по-късно днес Търновград, който е последен без точки, приема вицешампиона Свиленгард, който е трети с една точка.

Етър 64, който през миналия месец спечели рекордна 15-а национална купа започна по-добре в "Арена Бяла" и водеше с 8:5 в 11-та минута. След серия от 6:1 в следващите десетина минути домакините обърнаха до 11:9, като запазиха предимството си до почивката.

Великотърновки започнаха добре след почивката и успяха да изравнят при 20:20 в 42-та минута, но със серия от 5 поредни гола за 25:20 в средата на втората част Бяла отново пое инициативата и до края не допусна да бъде застигнат.

Соня Богданова и Юлиана Таке вкараха по 7 гол за победителките.

За Етър с 10 попадения бе Александра Замишляк, а Мария  Спиридонова завърши с 6.