Националът Тодор Скримов изигра пореден феноменален мач за отбора на Енисей (Красноярск), но не успя да класира отбора си за четвъртфиналите в руската мъжка волейбол Суперлига.

Във втори мач от плейофната серия за класиране на четвъртфиналите на шампионата Енисей загуби като гост от Динамо (Ленинградска област) с 1:3 гейма (18:25, 18:25, 25:21, 19:25).  В първия мач Енисей победи у дома с 3:1 гейма. Така четвъртфиналистът бе определен след допълнителен "златен“ гейм, спечелен от Динамо с 15:9 точки. За Енисей над всички бе Скримов, който реализира 22 точки.

На четвъртфиналите Динамо ще играе със Зенит (Санкт Петербург).

Динамо (Москва), където играе капитанът на националния отбор Цветан Соколов, среща отбора на Факел (Нови Уренгой), а воденият от селекционера на националния отбор на България Пламен Константинов и асистента му Андрей Жеков отбор на Локомотив (Новосибирск) среща тима на Белогорие (Белгород).