Отборът на Олимпиакос, с най-добрия български баскетболист Александър Везенков в редиците си, постигна 23-ата си победа в Евролигата.

В мач от 32-ия кръг на редовния сезон на най-силни клубен турнир в света тимът от Пирея победи като домакин Панатинайкос с 81:73 точки (16:17, 17:21, 24:10, 24:25).

Изключителна трета четвърт за Олимпиакос осигури успеха на тима, който е 13-и над Панатинайкос във всички турнири.

С победата Олимпиакос направи сериозна крачка към спечелването на редовния сезон, след като основният конкурент на тима за първото място Реал (Мадрид) загуби гостуването си на Партизан с 90:104 точки (23:21, 15:28, 34:29, 18:26).

Спортист №1 на България за 2022 година Везенков реализира 19 точки за 24 минути на паркета. Резервата Тарик Блек бе най-реазултатен за Олимпиакос с 21 точки.

За Панатинайкос Парис Лий приключи мача с 15 точки.