Отборът на Бостън Селтикс спечели гостуването си на Милуоки Бъкс в най-интересния мач от програмата за изминалата нощ на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. "Келтите" победиха с разгромното 140:99, като това бе втора победа за възпитаниците на Джо Мазула срещу този съперник през редовния сезон.

Над всички за "детелините" беше крилото Джейсън Тейтъм с 40 точки и 8 борби. Тейтъм вкара 8 от 10-те си опита от тройката и не пропусна нито един от 8-те си изстрела от наказателната линия. Джейлън Браун също направи силен мач и отбеляза 30 точки, 5 борби и 5 асистенции за 32 минути на паркета.

Най-резултатен за домакините беше звездата на "елените" Янис Адетокумбо с 24 точки и 7 борби. Гръцкият национал пропусна всичките си 5 опита от тройката за по-малко от 26 минути на паркета. Крилото Крис Мидълтън добави 13 точки, 4 асистенции и 5 борби.

Бостън заема втора позиция в Източната конференция с 53 успеха и 24 загуби, докато Бъкс остават на върха с 55 победи и 22 поражения.