ЦСКА ще играе за 25-та титла на България при жените. "Червените" се класираха за финала на Демакс лигата, след като надиграха домакина Казанлък с 3:0 гейма (25:16, 25:19, 26:24) във втория полуфинален плейоф и отстраниха "розите" след 2:0 успеха в серията.

Столичанки показаха повече качества и удържаха натиска на домакините. "Червените" доминираха в първите два гейма, а в третия волейболистките, водени от Юлия Иванова и Антонина Зетова, водеха в резултата до самия край. Силна игра в защита помогна на ЦСКА да приключи срещата още в третата част.

Съперник на столичанки във финала ще е Марица Пловдив или Славия. Шампионките водят с 1:0 победи срещу "белите", а вторият двубой между двата състава е в четвъртък в София.