Берое завърши с поражение редовния сезон в Балканската лига. В последния си мач заралии отстъпиха като гости на черногорския Милениум с 93:99 точки и приключват надпреварата с баланс 3 победи и 7 поражения. Българският състав бе без Александър Тодорович и Дариъс Хол в мача.

Независимо от изхода на двубоя, и двата отбора вече бяха сигурни участници във Финалната четворка, след като в надпреварата останаха само 4 състава. Останалите са Апоел Беер Шева и Пея, след като Левски и Башкими бяха дисквалифицирани, а Будивелник преустанови участието си по финансови причини.

Мачът започна равностойно, но постепенно домакините започнаха да трупат разлика, която достигна 9 точки, а след 10 минути бяха напред с 32:26. Мерникът им постепенно започна да изневерява, а Берое вдигна оборотите и на почивката обърна за 53:49.

След паузата ролите отново се размениха. Милениюм се възползва от многото пропуски на съперника си и преди последната част стигна до нов обрат - 76:69. До края домакините вдигнаха още разликата и макар гостите почти успяха да я заличат, загубиха.

Милош Йованович бе най-резултатен за победителите с 24 точки.

За Берое над всички с 28 и 11 борби бе Александър Андреевич.