Нефтохимик 2010 Бургас завърши редовния сезон в българското първенство с успех. Вицешампионите постигнаха 18-а победа, справяйки се с Черно море след 3:1 гейма (25:22, 25:11, 22:25, 25:13) в последния 22-и кръг в зала "Младост".

Воденият от Атанас Петров състав е безаапелационен водач с 54 точки (18 победи, 4 загуби), а "моряците" са девети с 15 точки (6 победи, 16 загуби).

Двамата треньори дадоха възможност за изява на повечето си състезатели.

Бургазлии тръгнаха силно (4:0), след което бяха почти настигнати от съперника. Нефтохимик отново се откъсна и продължи да доминира, като удържа положението до 14:11. Варненци направиха серия, оставайки отново близо до съперника. В ключовите моменти ситуацията се повтори, но вицешампионите спечелиха гейма след 25:22.

Във втория гейм възпитаниците на Атанас Петров доминираха и без проблем увеличиха преднината си.

В третата част играта бе равностойна до 9:9, но играчите на Пламен Христов поеха инициативата и поведоха за първи път в двубоя. До края те не изпуснаха инициативата, и въпреки съпротивата на домакините, затвориха гейма в своя полза.

Решителната четвърта част бе под диктовката на Нефтохимик, който остави съперника на 13 точки.

Най-резултатни бяха Калоян Балабанов, Матей Михайлович и Красимир Георгиев - с по 15 точки (2 блокади) (1 ас) (1 ас, 5 блокади). За съперника Симеон Димитров се отчете с 13 точки.