Седемкратният носител на "Златната топка" Лионел Меси продължава с рекордите. Геният от Росарио отбеляза хеттрик за 17 минути при разгромното 7:0 за Аржентина срещу Кюрасао в контролна среща. Така той стана първият световен шампион със 100 гола за страната си.

Меси има вече 102 с националната фланелка. С повече от него са само иранецът Али Даеи, който има 109, и Кристиано Роналдо, който може да се похвали със 122 за Португалия.

Тази нощ Аржентина реши всичко до почивката. Освен хеттрик на Меси (20', 33' и 37'), за "Албиселесте" бяха точни още Николас Гонсалес (23') и Енцо Фернандес (35'). През втората част се разписаха още Анхел Ди Мария от дузпа (78') и Гонсало Монтиел (87').

"Гаучосите" станаха първите световни шампиони с две поредни победи след триумф на мондиала от 28 години насам. Тогава същото постигна Бразилия.

За Кюрасао титуляр беше бившият играч на ЦСКА - Върнан Анита, а около четвърт час преди края като смяна влезе бранителят на Локомотив (Пловдив) Джовани Трупе.