Световният номер 1 – Карлос Алакарас от Испания се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000“ в Маями след успех над американеца Томи Пол с 6:4, 6:4.

В първия сет Алкарас проби за 3:2 гейма. При 4:2 той получи още няколко шанса да осъществи нов, но поставеният под номер 16 Пол съумя да спечели подаването си. В крайна сметка частта приключи с успех с 6:4.

Във втората испанецът спечели подаването на представителя на домакините в третия гейм, а при 5:3 можеше да приключи мача в своя полза, но не успя да пробие отново.

На свой сервис обаче 19-годишната звезда на световния тенис не сбърка, реализирайки втората си възможност да затвори мача. Това беше девета поредна победа за световния номер 1 в мъжкия тенис.

За място на полуфинал Алкарас ще играе с Тейлър Фриц, който надделя над поставения под номер 7 в основната схема Холгер Руне от Дания с 6:3, 6:4.