Първенецът на Евролигата Анадолу Ефес победи Олимпия Милано като домакин в 31-я кръг на надпреварата с 89:69 точки в зала "Купол Синан Ердем" в Истанбул.

Тимоти Луваву-Кабаро от гостите бе най-резултатен в мача с 19 точки, 6 борби и две асистенции за 24:10 минути на паркета.

Шейн Ларкин от Анадолу се отчете с 18 точки, една борба и 5 асистенции за 30:08 минути.

Турците са десети във временното класиране с 15 победи и 16 поражения. Милано е 12-и с 14 успеха и 17 загуби.

В друг друг двубой по същото време Панатинайкос спечели срещу Байерн Мюнхен с 86:76 точки.

Най-резултатен за гърците бе Георгиос Папаянис с 24 точки, 11 борби и една асистенция. За германците Ник Вайлер-Баб вкара 12 точки, овладя две борби и направи една асистенция в рамките на 24:05 минути.

Панатинайкос е 16-и с 11 победи и 20 поражения. Байерн е едно място нагоре със същото съотношение, но разликата в отбелязаните и получените точки е по-добра за баварците.