Грузия и Норвегия завършиха наравно 1:1 във втория квалификационен кръг от група "А" на пресявките за Евро 2024 в Германия следващото лято.

Нападателят на Реал Сосиедад Александър Сьорлот откри за скандинавците в 15-та минута след асистенция на Фредрик Аурснес.

GOAL! Georgia 0-1 Norway

(Sorloth)

pic.twitter.com/PqT6XkVNPi

— TheFootballHub (@TheFootballHubs) March 28, 2023

Жорж Микаутадзе донесе равенството за домакините в 61-та минута, когато бе изведен зад защитата от Ника Квеквескири, напредна скоростно и преодоля вратаря за 1:1.

Georgia [1] - 1 Norway

Georges Mikautadze 61'#GEO #NOR

pic.twitter.com/dAS2P4N9sd

— zack💚 FAST GOALS (@GoalsZack) March 28, 2023 "Викингите" отново бяха без основния си голмайстор Ерлинг Холанд, който напусна лагера на националния отбор преди дни заради контузия в слабините.

Грузия е на четвърто място в групата с една точка от един мач, а Норвегия е на трета позиция със същия брой, но от две срещи.