Берое загуби от Пея с 93:125 точки (14:37, 26:37, 31:23, 22:28) като гост в среща от редовния сезон на Балканската лига за мъже. За старозагорци поражението бе шесто от 9 мача, което му отрежда четвърто място във временното класиране, а Пея остава втори, след като постигна осми успех от 10 двубоя до момента.

И двата състава вече имат гарантирано място във Финалната четворка, тъй като заради дисквалифицирането на Левски, косовският Башкими и украинският Будивелник в надпреварата останаха само 4 отбора, които ще се борят за медалите. Освен Берое и Пея това са водачът Апоел Беер Шева и Милениум.

Берое бе с едва 9 състезатели за гостуването си в Косово, а старши треньорът Бойко Миленков използва основно 7 играчи. За заралии отсъстваха Дариъс Хол и Александър Тодорович.

Домакините имаха превъзходство срещу старозагорци през целия мач, натрупаха солидна преднина след първите 10 минути за 37:14, а на почивката водеха със 74:40. През второто полувреме разликата се запази в рамките на около 30 точки. Пея взе преднина от 97:71 след третата част и спечели.

Данджел Пюрифой игра пълни 40 минути за Берое и завърши с 32 точки, 16 борби и 4 асистенции. Келси Барлоу добави 16 точки, 3 борби и 4 асистенции.

За Пея Джейлън Тейт се отчете с 22 точки, 5 борби и две асистенции.

По програма за Берое предстои още едно гостуване от редовния сезон на Балканската лига срещу черногорския Милениум на 4 април, а преди това на 1 април старозагорци ще гостуват на Балкан в 27-я кръг от Националната баскетболна лига.