Матиас Весино вкара гол от близко разстояние през второто полувреме за победата на Уругвай с 2:1 срещу Южна Корея в контрола, играна в Сеул, нанасяйки първа загуба на азиатците под ръководството на новия селекционер Юрген Клинсман.

Клинсман бе назначен миналият месец на мястото на Пауло Бенто и все още няма победа начело на състава, след като при дебюта си в петък завърши наравно 2:2 срещу Колумбия.

Защитникът Себастиан Коатес даде преднина на уругвайците в 10-та минута, като засече с глава центриране от ъглов удар на Федерико Валверде.

Хван Ин-бом изравни 6 минути след почивката, преди Весино да донесе победата на южноамериканците в 63-та минута.

Колумбия надигра Япония с 2:1 в друга контрола в Осака.

Японците поведоха с гол на Каору Митома още в 3-та минута, а Джон Дуран изравни до почивката.

Рафаел Боре донесе успеха на колумбийците в 61-а минута със зрелищна задна ножица.