Стефанос Циципас се класира за четвъртия кръг на Мастърса в Маями, Флорида с награден фонд 8,8 милиона долара. Поставеният под № 2 в схемата победи с 6:3, 4:6, 6:4 Кристиан Гарин за малко повече от два часа.

Циципас, който е трети в световната ранглиста, направи решителен пробив за 5:3 в първата част, след което сервира успешно и поведе в резултата.

Чилийският тенисист се върна в двубоя, след като спечели подаването на фаворита в десетия гейм на втория сет.

24-годишният Циципас, който достигна до финала на Откритото първенство на Австралия през януари, не допусна изненада и проби противника си за 5:4, след което се възползва от първия си мачбол.

Гъркът направи 30 печеливши удара и достигна до четвъртия кръг в Маями за четвърта поредна година. Следващият му противник ще е Карен Хачанов. Поставеният под № 14 в схемата отстрани Иржи Лехечка с 6:2, 6:4.

"Просто искам да се насладя на успеха. Последните няколко седмици бяха доста трудни за мен. Щастлив съм, че сета ситуацията се подобрява. Постигнах хубава победа срещу труден противник", сподели след двубоя Циципас.