Монглоският сумист 'секиваке' Кирибаяма спечели първата си Купа на Императора, след като победи 'комусуби' Дайеишо в финален плейоф на Големия пролетен турнир в Осака, Япония.
Двамата състезатели имаха еднакъв актив от 12 победи и 3 поражения след изиграването на 15-ата си последна схватка, което отреди още един сблъсък.
В него победител излезе Кирибаяма, който спечели чрез техниката 'цукиотоши'.



13:34 / 26.03.2023
828










