Отборът на Швейцария стартира ударно в квалификациите за Европейското първенство в Германия през 2024 година.

В първия си мач от група "I“ на квалификациите избраниците на селекционера Мурат Якин победиха ктато гости Беларус с 5:0.

Двубоят се изигра в Нови Сад.

Главно действащо лице за "кръстоносците“ в мача бе нападателят на Лугано Ренато Щефен, който наниза хеттрик още до 29-ата минута на мача.

Той откри резултата в 4-ата минута, а в 17-ата удвои аванса на гостите. В 29-ата минута с третия си гол в мача доведе резултата до 3:0.

След почивката Гранит Джака в 62-ата минута и Мохамед Амдауни в 65-ата оформиха крайното 5:0 за Швейцария.

За Швейцария това е трета победа в последните пет мача на отбора, като в предишния си мач тимът загуби на Световното първенство в Катар от Португалия с 1:6.

За Беларус това е трета загуба и втора поредна в последните пет двубоя на отбора, в които тимът е постигнал само една победа.