Етър (Велико Търново) победи Дунав (Русе) в контрола, която се проведе на ст. "Ивайло". "Виолетовите", които заемат второ място във временното подреждане на Втора лига, спечелиха с 3:2 приятелския мач срещу "драконите", които се намират на 9-а позиция във втория ни ешалон.

Домакините бяха без голмайстора си Мартин Тошев, панамския национал Моран и вратаря Славков, но в игра след контузия се завърна Николай Янков. Принудително обаче бяха заменени Здравко Илиев и Яни Пехливанов.

Гостите първи откриха резултата в 18-ата минута, когато Мехмед Сабри бе изведен от дълбочина, напредна и прокара топката покрай вратаря Дерменджиев – 0:1. "Етър“ отговори с опасен удар на Дани Младенов до гредата, а за русенци отново Сабри с глава не можа да насочи топката в опразнената врата.

Евгений Илиев излезе сам срещу вратаря в 34-ата минута, но ударът му бе избит с крак в корнер. След изпълнението Христо Митев отблизо прати топката в мрежата за 1:1. Вторият гол падна след много красива бърза комбинация – в 42-ата минута Георги Александров изведе Бетегон, който с едно докосване намери Дани Младенов и опитният голмайстор засече топката – 2:1.

Третият гол за етърци също предизвика аплодисменти – Евгений Илиев напредна отдясно, Алехандро пое кълбото и намери Хавиер Бетегон, който покачи на 3:1. Само след две минути за игра с ръка в пеналта реферът отсъди дузпа за русенци, която Мирослав Будинов със силен удар превърна в 3:2.

Будинов в 67-ата минута получи за разправии със съдията жълт и след това червен картон, като дълго не искаше да излиза от терена. В крайна сметка на неговото място влезе Димитров. В 83-ата минута дойде нов красив момент – Янко Ангелов от центъра видя излезлия напред вратар и отправи далечен параболичен удар, но топката срещна напречната греда.