Берое победи Марица (Пловдив) с 3:1 в контролен мач, който се изигра на тренировъчния терен на стадион "Берое“ в Стара Загора.

Калоян Кръстев в 14-ата минута откри резултата.

В 32-ата минута Радослав Апостолов фаулира Симеон Мечев, след което се стигна до спречкване между двамата. Съдията показа директен червен картон на Мечев, а футболистът на гостите получи жълт картон от рефера. Георги Динков се появи в игра на мястото на изгонения Мечев.

Пловдивчани успяха да изравнят резултата в 37-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое, Георги Трифонов засече топката и я прати във вратата на Иван Гошев.

Само минута след това "зелените“ поведоха с 2:1 чрез Вини Трибуле.

Берое направи резултата 3:1 в 60-ата минута с гол на Дамян Йорданов.

Страхотен мач за Берое напрани Уерди Мара, който изработи и трите гола за отбора от Стара Загора.

Следващата контрола на Берое е на 31 март срещу Септември (София) в Стара Загора.