Англия започна с победа пътя си за класиране на европейското първенство по футбол в Германия през 2024 г. "Трите лъва" спечелиха визитата си на Италия с 2:1 в първи мач от "С", като това бе първа победа за европейските вицешампиони като гост на "Скуадра адзура" от 1961 г.

Срещата започна чудесно за британците, които откриха резултата в 13' чрез Деклан Райс. Положението за домакините стана още по-лошо, когато в края на полувремето Хари Кейн бе точен от дузпа, а нападателят на Тотнъм стана голмайстор номер 1 в историята на Англия.

След почивката играчите на Роберто Манчини взеха инициативата и логичното се случи в 56', когато Матео Ретеги върна едно попадение за италаинците.

Англия доигра мача с човек по-малко, след като Люк Шоу получи два бързи жълти картона и остави гостите с 10 души в последните 15 минути. Избранниците на Гарет Саутгейт, който стана третият селекционер в историята на Англия с 50 победи на сметката си, не допуснаха повече сериозни опасности и спечелиха трите точки.