Португалия започна по перфектен начин квалификациите за европейското първенство по футбол догодина. "Мореплавателите" спечелиха категорично домакинството си на Лихтенщайн с 4:0.

Срещата бе историческа за капитана на домакините Кристиано Роналдо, който вече е едноличен лидер в класацията за най-много мачове с националната фланелка (197).

Избранниците на Роберто Мартинес, който направи дебют в официален мач начело на иберийците, откриха резултата в 8' чрез Жоао Кансело. Така и завърши първата част. През второто полувреме играчите на Рене Паурич допуснаха още три гола. Бернардо Силва покачи на 2:0 в 47', а Кристиано Роналдо оформи крайния резултат след голове в 51' от дузпа и 63' след точно изпълнен пряк свободен удар.