Отборът на ЦСКА, воден от треньора Росен Барчовски, се класира за финала на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже след успех с 82:80 (14:22, 20:16, 21:8, 17:26, 10:8) след продължение във втория полуфинал, игран в зала "Арена София" в столицата.

Най-резултатен в мача беше чилиецът от Балкан Мануел Суарес. Той регистрира "дабъл-дабъл" от 20 точки и 12 борби. За победителите от ЦСКА Брендън Иънг отбеляза 17, заедно с 6 борби и 7 асистенции.

Шампионите от Балкан поведоха с комфортното 22:14 след първата четвърт, но на полувремето "армейците" намалиха разликата на 4 точки (34:38).

Третата четвърт спечелиха ЦСКА с 21:8, с което и излязоха напред в резултата с 55:46.

Ботевградчани натиснаха в края, за да доведат срещата до продължение, след 72:72 в редовното време.

Там по-добре започнаха Балкан, повеждайки със 78:72, но "червените" обърнаха и стигнаха финала, където ще се изправят срещу своя най-голям съперник - Левски.

"Сините" спечелиха първия полуфинал Черноморец със 77:73 точки.

Финалът е в петък (24-и март) в 19:00 часа отново в зала "Арена София".