Боксьорката ни Севда Асенова загуби от мароканката Ясмин Мутаки с 0:5 съдийски гласа в 1/4-финалите на Световното първенство в Ню Делхи, Индия. Това лиши европейската шампионка и бронзова медалистка от Световното първенство миналата година в категория до 48 килограма без възможност за медал.

Българката започна по-активно с типичния си техничен стил и свален гард. Асенова спечели първия рунд с 3:2 съдийски гласа, а за нея отсъдиха реферите от Сърбия, Зимбабве и Индонезия.

Във втората част Ясмин Мутаки натрупа преднина и прати българката в нокдаун след серия от удари, а Асенова получи и официално предупреждение, че навежда главата си.

Сънародничката ни се опита да обърне мача в третия рунд, но бе късно и загуби срещата с пълно съдийско единодушие.

По-късно Светлана Каменова, която е европейска вицешампионка, ще се боксира с втората в света Лин Ю-Тин от Тайван за място на полуфинала.