Италианският гранд Олимпия (Милано) победи турския Фенербахче с 82:75 (23:18, 14:17, 24:17, 21:23 ) точки в отложена среща от 24-ия кръг на най-силния европейски баскетболен турнир - Евролига.

Първата част премина под диктовката на гостите, които спечелиха с 23:18. На полувремето разликата беше само 2 точки в полза на Олимпия - 37:35 точки.

Третата четвърт беше спечелена отново от миланистите с 24:17, с което тимът дръпна в резултата с 9 точки.

В решителната четвърта турците натиснаха, но успяха само да намалят резултата до крайното 82:75 точки.

Най-резултатен за победителите, а в срещата, беше американецът Шабас Нейпиър с 26 точки. Французинът Тимъту Луваво-Кабаро добави още 19. За Фенербахче с най-много беше Джонатан Мотли - 22.

Това беше четвърти успех в последните 5 мача на Олимпия, с което италианският тим излезе на 12-а позиция във временното класиране с актив от 13 победи и 16 поражения.

Фенербахче са 5-и със 17 успеха и 12 загуби.