Светлана Каменова достигна 1/4-финалите на Световното първенство по бокс за жени в Ню Делхи, Индия.

В категория до 57 килограма българката показа убедителна игра и спечели с 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 30:26) съдийски гласа срещу тайландката Нилаван Течасуеп.

Каменова спечели всеки един от трите рунда и се нуждае от само още една победа, за да се класира на полуфинал и да си осигури минимум бронзов медал от надпреварата.

На 1/4-финалите Светлана ще се боксира с двукратната световна шампионка Лин Ю-Тин от Тайван.

По-рано днес за 1/4-финалите се класира и Севда Асенова.

В следобедната сесия на ринга ще се качи и последната българка, останала в турнира - Златислава Чуканова до 50 килограма срещу световната вицешампионка Ингрит Валенсия от Колумбия.