Левски победи Черно море с 3:0 гейма (25:21, 26:24, 25:19) в последна среща от 20-я кръг на мъжкото първенство. "Сините" нямаха проблеми и стигнаха до успеха за 64 минути, а трите точки ги изкачиха на второ място в класирането, изпреварвайки шампиона Хебър.

Волейболистите на Николай Желязков проведоха и трите гейма по идентичен сценарий - повеждане в резултата в самото начало и контрол до края. Това стана и в първата част, когато след 6:2 домакините само увеличаваха преднината си. Единствено във втората част Черно море обърна развоя и можеше да се доближи до спечелването му, но 3 поредни грешки при атаката ги провали. В третия гейм Левски имаше притеснения до 6:5, след което авансът започна да се увеличава, за да се стигне до успеха в 3 гейма.

Владимир Гърков завърши със 17 точки за домакините, 4 от блокада. Венислав Антов добави 15, а Алехандро Торо остана с 12. За гостите от Варна Данаил Димов и Симеон Димитров приключиха с по 10.