Втората ракета на България Адриан Андреев се класира за втория кръг на  Чалънджъра в Лас Франкесас дел Вайес, Испания с награден фонд 73 хиляди евро.

Поставеният под № 5 Андреев победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Даниел Мерида с 4:6, 6:1, 6:3 за час и 57 минути.

21-годишният българин започна колебливо и след два ранни пробива той допусна изоставане от 0:3 гейма, което се оказа решаващо за изхода от първия сет в полза на 18-годишния Мерида.

Андреев постепенно стабилизира играта и със серия от 5 поредни гейма взе втората част, за да изравни резултата.

В първите 6 гейма на третия сет двамата си размениха по един пробив, но резултатът остана отново равен - 3:3. След това Андреев вдигна оборотите и направи нови два брейка, с които поведе с 4:3 и затвори мача от втория мач пойнт.

С успеха сънародникът ни заработи 1165 евро и 7 точки за световната ранглиста, в която е на 197 място. Съперник на Андреев в следващата фаза ще е победителят от мача Стивън Дийц - Гащао Елиаш.