Отборът на Барселона направи важна крачка към титлата в Испания. В мач от 26-ия кръг на Ла Лига играчите на Шави Ернандес победиха като домакини Реал (Мадрид) с 2:1. С успеха Барселона се откъсна с 12 точки пред шампиона Реал, който е втори в класирането.

Гол на резервата Франк Кесие във втората минута на добавеното време на мача донесе успеха на Барселона в "Ел Класико“.

Тимът измъкна мача след обрат.

В 9-ата минута Реал поведе след автогол на уругваеца Роналд Араухо.

Най-добрият на терена Сержи Роберто в 45-ата минута възстанови равенството.

Гол за Реал на резервата Марко Асенсио в 81-ата минута бе отменен заради тънка засада.

За Барселона това е четвърта поредна победа във всички турнири. Реал прекъсна успешната си серия, като записа загуба след два успеха.

Двубоят бе изгледан на живо от бившия треньор на Барселона и настоящ мениджър на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола.