Настоящият носител на Купата на Испания Бетис се приближи до местата, даващи право на участие в най-авторитетния европейски клубен турнир Шампионска лига.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини преодоляха разочарованието от четвъртък, когато отпаднаха в 1/8-финалите на Лига Европа от Манчестър Юнайтед и спечелиха с 1:0 като домакини срещу Майорка в 26-я кръг на Ла Лига.

Попадението за севилци отбеляза нападателя Борха Иглесиас в 48-та минута след асистенция на защитника Юсуф Сабали.

Бетис е пети с 45 точки, колкото има и четвъртият Реал Сосиедад, който от 17:15 часа днес приема Елче. Майорка е 11-и с 32 точки.

В следващия кръг след паузата за националните отбори Бетис гостува на втори април на Атлетико Мадрид от 22:00 часа, а Майорка посреща Осасуна на 31 март.