Националният отбор на България за девойки до 16 години спечели и последния си двубой от приятелския международен турнир на УЕФА в Албена. Днес сънародничките ни победиха с 1:0 Северна Македония. Европейската централа организира надпревари като тази за отбори и възрасти, които нямат пълен календар.

Мачът бе равностоен, но по-напористите действия на България в началото на второто полувреме доведоха до победен гол, дело на резервата Никол Диманова в 54-та минута.

България WU16 спечели по категоричен начин първото място в надпреварата, като преди това надви и Северна Ирландия (1:0) и Черна гора (3:0).

Стартов състав на България: 1. Мартина Илиева, 2. Елена Каменова, 4. Ивана Чалъкова, 5. Гергана Халянова, 6. Тереза Попова, 16. Ана Церовска, 17. Рая Бонева, 22. Румяна Дъмбалова, 7. Силяна Михалева, 8. Моника Балиова, 11. Катерина-Мария Равначка.