Вторият в Чемпиъншип Шефилд Юнайтед се класира за полуфиналите за Купата на Англия след победа с 3:2 над гостуващия Блeкбърн, който е пети в същата дивизия.

Удар на Томас Дойл в горния десен ъгъл в първата минута на допълнителното време осигури класиране на "остриетата" за предпоследния етап от най-стария футболен турнир в света. Преди това отборът от Ланкашър на два пъти повеждаше в резултата, но Шефилд успя да направи пълен обрат.

Блекбърн поведе в 21-ата минута, когато точен във вратата на домакините бе Бен Диас. 7 минути след това Сам Галахър си отбеляза автогол, изравнявайки резултата.

След малко повече от час игра Сами Смодикс отново върна преднината за Блекбърн, но Оливър Макбърни отново изравни 9 минути преди изтичане на редовното време, след което дойде и решителният изстрел на Томас Дойл.

Тази вечер от 18:30 часа Манчестър Юнайтед приема Фулъм, а Брайтън е домакин на Гримзби. Напред вече се класира Манчестър Сити.