Отборът на Атлетико Мадрид победи с класическото 3:0 Валенсия в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман изведе "дюшекчиите" напред в средата на първата част, а малко по-късно попадение на Уго Дуро за "прилепите" беше отменено след намесата на ВАР.

Решението на Мануера Монтеро предизвика много недоволство, защото Валенсия се разписа след контраатака, която осъществи след като първоначално съдията не даде нарушение пред наказателното поле на Валенсия. След преглед на ВАР монитора арбитърът върна фаула.

Караско и Лемар през втората част оформиха класическия резултат, а благодарение на победата Атлетико Мадрид затвърди позицията си на третото място. Отборът на Валенсия остава замесен в борбата за оцеляване, защото има 26 точки, с колкото са 18-ият и 19-ият в подреждането Хетафе и Алмерия.