Носителят на Купата на България по хандбал при мъжете Локомотив Горна Оряховица достигна финала в тазгодишното издание, след като в първия полуфинал отстрани Пирин Гоце Делчев с 43:20 (24:12).

Горнооряховци не оставиха съмнения за класата си през целия мач и дръпнаха в резултата още от началото. Те направиха преднина от 12 гола преди почивката и през цялото време увеличаваха аванса си.

За най-добър бе определен Стефан Димитров, а за Пирин № 1 като коефицент на полезното действие бе Георги Георгиев.

По-късно днес е вторият полуфинал между домакините от Шумен 61 и Спартак Варна. При победа шуменци ще могат да вземат реванш за миналогодишната загуба от Локомотив (ГО) и да прибавят четвърти трофей. "Жълто-сините" са печелили националната купа през 2010, 2012 и 2021-а година.