Българският национален отбор за мъже U17 спечели ценна и сладка победа във втория си мач от европейската квалификация в група В в Марибор. Момчетата, водени от Петър Йонов и Николай Николов – Майката надделяха в драматичен двубой над домакина Словения с 15-13 (5-4, 2-4, 3-2, 5-3). Успехът е много важен за самочувствието на нашия състав, защото дойде след загубата в първия кръг от Франция със 7-21, докато словенците на старта надиграха Австрия с 13-7.

Националите спечелиха с 5-4 първата част, в която малко преди нейния край водеха и с 5-3. След това обаче словенците се върнаха в двубоя, стигна се до 7-7, и дори до 7-8 в края на втората четвърт. Последваха два нови гола на домакините и изоставането на българите стана дори 3 гола – 7-10. Точно в този момент вече сработи и зоната на отбора ни – два пъти при числено превъзходство реализираха Веселин Ганчев и Калин Узунов, а в края на частта Самуил Иванов изравни за 10-10.

Последните 8 минути отборът ни изигра вдъхновено, мощно и майсторски. След разменени попадения за 11-11 последваха точни удари на Самуил Иванов, Калин Узунов и Александър Каменов за 14-11. 56 секунди преди края щурмът на домакините доведе до изнервящото 13-14. Тогава при контраатака Самуил Иванов остана сам пред вратата на съперника и 7 секунди до финалната сирена Веселин Ганчев, вкарвайки петия си гол в мача от наказателен удар, узакони заслужената победа за България! През целия мач страхотни изяви на вратата имаше капитанът на отбора Младен Димитров.

Голмайстори: Веселин Ганчев 5, Самуил Иванов 3, Георги Сърчалиев и Калин Узунов по 2, Мартин Янков, Живомир Добрев и Александър Каменов – по 1.

В друг мач от групата Германия разби Австрия с 30-6.

В събота (18 март) от 11:00 часа наше време е мачът Австрия – България, а в неделя (19 март) от 10:30 часа е срещата България – Германия.

За Eвропейското първенство в Турция се класират първите два отбора в групата.