Отборът на Сасуоло постигна ценна победа при домакинството си на Специя с 1:0 в първата среща от 27-ия кръг на италианската Серия А. След нулево първо полувреме и по-активна игра на Сасуоло през втората част, единственото попадение падна 72-ата минута на мача, когато Доменико Берарди се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на играч на гостите.

Домакините удариха и две греди в тази среща, която беше и четвъртата поредна победа на Сасуоло в първенството. Тимът постига подобна серия за първи път от 2 години.

След това поражение Специя има спечелени само две точки в последните си пет гостувания в Серия А. Тимът остава на 5 точки и точно над опасната зона, а Сасуоло вече събра 36 в своя актив и временно е на десето място.